środa, 6 lipca 2022r. · Imieniny: Łucji, Dominika
rolbu 31.05-30.06
szkoła do końca lipca

. "Trójka" i "Ekspresik szkolny" to najlepsze redakcje szkolne w powiecie

Net-Factory - 18.05.2020
29 marca, 14:35    autor: jbudacz   wyświetlenia: 9113

Po raz piąty w Liceum Ogólnokształcącym im Władysława Orkana w Limanowej odbył się Powiatowy Konkurs Gazetek Szkolnych. Udział w nim wzięło 14 redakcji ze szkół podstawowych i gimnazjów. Wśród szkół podstawowych najlepszą była redakcja "Ekspresiku Szkolnego" z Kasiny Wielkiej. Bezkonkurencyjna wśród gimnazjów była "Trójka" z Limanowej.

Zwycięzcy:

Szkoły podstawowe, klasy 0-3

dwa wyróżnienia:

„Kleksik” ze Szkoły Podstawowej nr w Siekierczynie

„Szkolne Nowinki” ze Szkoły Podstawowej w Sechnie

 

Szkoły Podstawowe klasy 4-6

II miejsce „Figielek” z Zespołu Szkół w Mordarce

I miejsce "Ekspresik szkolny" z Kasiny Wielkiej

 

Gimnazja

II miejsce ex aequo: "Ekspres szkolny" z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej i "Szkoleś" z Gimnazjum w Tymbarku

I miejsce "Trójka" z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej.

Redakcje gazetek przesyłają wcześniej przynajmniej 2 numery swego pisma do oceny. Gazetki trafiają do jurorów, którzy po przeczytaniu, przejrzeniu wydawnictw, oceniają je wg ustalonych kryteriów. Na podstawie ocen punktowych jurorów wyłaniani są zwycięzcy w kategoriach wiekowych. Na finałowym spotkaniu ogłaszane są wyniki konkursu.

W tym roku finałowe spotkanie połączone było z warsztatami dziennikarskimi prowadzonymi przez dziennikarza, prezentera radiowego Waldemara Wojtasa.

 

Jurorzy:

Bożena Wojtas z „Gazety Krakowskiej”, Justyna Tokarczyk zastępca Wydziału Promocji Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej, redaktorka naczelna „Wiadomości z powiatu”, Józef Budacz – redaktor naczelny limanowskiej telewizji internetowej tv28, Daria Ciągło - redaktorka naczelna magazynu „c.d.n.” wydawanego w I LO.

Organizatorom zależy, żeby co roku skład jury zmieniał się, aby w ten sposób zagwarantować różnorodność spojrzeń na gazetki i obiektywizm ocen.

Nagrody za I miejsca:

urządzenie wielofunkcyjne ufundowane przez Starostę Powiatu Limanowskiego, aparat fotograficzny ufundowany przez Radę Rodziców I LO, ale także zaproszenie do sądeckiego oddziału „Gazety Krakowskiej” i zaproszenie do realizacji relacji ze spotkania w limanowskiej telewizji internetowej tv28.

 

Sponsorzy:

Starosta Powiatu Limanowskiego Jan Puchała

Rada Rodziców I LO

Barbara Merkowska z drukarni Malinowa

Wiesława Hebda-Jasica z firmy Wizpak

 

 

Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab