Sobota, 25 marca 2023r. · Imieniny: Marii, Wieńczysłąwa
bliski bs
canal

. Uczą się oszczędzać. Podsumowanie konkursu "Moja moneta – orzeł, czy reszka"?

Net-Factory - 18.05.2020
14 maja, 17:51    autor: jbudacz   wyświetlenia: 7939

Ponad 140 uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych spośród szkół oszczędzający w SKO (Szkolnych Kasach Oszczędności) wzięło udział w konkursie "Moja moneta – orzeł, czy reszka". Zakończył się on dziś w ZSS nr 4 w Łososinie Górnej. Akcji patronuje Bank Spółdzielczy w Limanowej.

- Przedmiotem konkursu są profesjonalne warsztaty rzeźbiarskie mające na celu wykonanie przez dzieci monety, przy użyciu gliny i gipsu - mówi Sabina Załupska z Banku Spółdzielczego w Limanowej.

- Konkursowe zmagania trwają w poszczególnych szkołach od stycznia br. i są nadzorowane przez rzeźbiarkę Panią Elżbietę Zając-Zbrożek. Cieszymy się, że dzieci z jednej strony się bawiąc, możemy uczyć oszczędzania - dodaje.

Plener ceramiczny jest nie tylko kolejnym etapem konkursowym, ale i elementem akcji SKO, który oprócz popularyzacji oszczędzania i budowania więzi z limanowskim Bankiem Spółdzielczym ma na celu integrację i edukacje społeczną. - Dzieci wykonają wspólnie serię monet i przygotują je do ekspozycji na wystawę finałową - opowiada o prowadzonych przez siebie z dziećmi watsztatach ceramicznych rzeźbiarka Elżbieta Zając - Zbrożek.

- Z jednej strony dzieci muszą wykazać się wyobraźnią, a z drugiej trudnośc tego zadania polega na tym, że to jest pismo lustrzane. Dzieci muszą pisac na przygotowanych formach z gliny od prawej do lewej. Świetnie sobie z tym poradziły.

Z roku na rok coraz więcej szkół przyłącza się do do akcji organizowanej przez Bank Spółdzileczy w Limanowej. - W tym roku udział w kacji wzięło ponad 140 osób. Laureatów konkursu poznamy 11 czerwca podczas uroczystego wernisażu w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej - podsumowuje tegoroczny konkurs Sabina Załupska z BS w Limanowej. 


 

Kredyt swiąteczny
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab