Piątek, 9 grudnia 2022r. · Imieniny: Wiesławy, Leokadii
allmedica do
lokata urodzinowa bank spółdzielczy do końca listopada

. Chór Canticum Iubilaeum szuka chętnych

Net-Factory - 18.05.2020
01 października, 10:29    autor: jbudacz   wyświetlenia: 3892

Chór mieszany z Limanowej Canticum Iubilaeum zaprasza wszystkich chętnych do wstąpienia w swoje szeregi. Szczegóły naboru na załączonym plakacie.

Założycielem i dyrygentem chóru jest organista w limanowskiej Bazylice - Marek Michalik - absolwent Sekcji Muzyki Liturgicznej przy Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Chór powstał w styczniu 1998 roku i liczy ponad 40 członków - uczniów gimnazjów, studentów i osób pracujących zawodowo. Repertuar stanowi ponad 200 utworów. Począwszy od kompozycji Wacława z Szamotuł poprzez Bacha, Mozarta, Schuberta na Nowowiejskim, Góreckim i Świdrze kończąc. W Roku Jubileuszowym - 2000, chór przyjął nazwę "CANTICUM IUBILAEUM", co znaczy "radość śpiewania". W ciągu roku wielokrotnie występuje i daje liczne koncerty.

Uświetnia swoim wielobarwnym śpiewem liczne uroczystości w Bazylice M.B.Bolesnej w Limanowej, w okolicznych miejscowościach oraz całym kraju. Koncertował w Warszawie m.in.: w kaplicy w Pałacu Prezydenckiego, w kościele MB Królowej Aniołów na Bemowie, w kościele MB Ostrobramskiej na Witolinie, w Katedrze Wojska Polskiego, w Katedrze Praskiej. Ponadto chór odwiedził Jasną Górę, Licheń, Niepokalanów, Tarnów, Ząbki, Sulejówek, Rybnik, Kozy k/Bielska - Białej, Toruń, Sandomierz, Kraśnik. Kazimierz Dolny, Janów Lubelski, Chełno oraz wiele innych miejsc w Polsce. Koncertował w Seminarium Ojców Pallotynów w Ołtarzewie k/Warszawy, w Krakowie Na Skałce u Ojców Paulinów, w Kościele Sióstr Sercanek w Krakowie, kilka razy u Benedyktynów w Tyńcu, gdzie brał udział w Tynieckich Recitalach Organowych. Uczestniczył we mszach św. transmitowanych przez: Polskie Radio z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie, Radio RDN Małopolska z Kościoła Maksymiliana Kolbe w Tarnowie oraz Telewizję Polską z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, gdzie bardzo często koncertuje i chętnie jest zapraszany. Chór brał udział we mszy św. z udziałem Jana Pawła II podczas kanonizacji bł. Kingi w Starym Sączu w 1999 roku, zaś w 2000 r. zaśpiewał wraz z innymi chórami w Kościele Św. Ducha w Watykanie z okazji imienin papieża.

Występował również we Włoszech: w Padwie, Asyżu, Loreto, Manopello, San Marino, na Monte Cassino, w Watykanie. Chór koncertował dla papieża Benedykta XVI podczas audiencji generalnej na Placu Św. Piotra. Zespół wykonał również niezwykły koncert przy grobie Sługi Bożego Jana Pawła II. Koncertował w Niemczech w Wathlingen, Hannoverze, Nienhagen, Celle. Kilka razy gościł w zaprzyjaźnionym z Limanową Dolnym Kubinie na Słowacji. Na swoim koncie ma już spore osiągnięcia:

 • Wyróżnienie na IX Małopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek - Myślenice 2000 r.
 • Wyróżnienie na III Gorczańskim Spotkaniu Chórów - Kamienica 2000r.
 • "Srebrny Pas" na II Małopolskim Konkursie Chórów - Kraków 2000r.
 • Wyróżnienie na Diecezjalnym Festiwalu Chórów Mieszanych - Tarnów 2000r.
 • III miejsce na XI Małopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek - Myślenice 2002r.
 • "Srebrny Pas" na IV Małopolskim Konkursie Chórów - Niepołomice 2002r.
 • I miejsce na IX Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek - Będzin 2003r.
 • "Srebrny Pas" na V Małopolskim Konkursie Chórów - Niepołomice 2003r.
 • III miejsce na XIII Małopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek - Myślenice 2004r.
 • I wyróżnienie na I Między Diecezjalnym Przeglądzie Chórów Kościelnych im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Ząbkach k/Warszawy
 • II miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie Chórów Kościelnych "Ceacilianum" Warszawa 2004
 • III miejsce na XI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek - Będzin 2005
 • Udział w Rybnickiej Jesieni Chóralnej pod patronatem H. M. Góreckiego - Rybnik 2005
 • Udział w Pierwszych Prezentacjach Chórów Kościelnych w Kolegiacie Św. Anny w Krakowie - listopad 2005
 • II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu "Cantate Domino" w Akademii Muzycznej w Krakowie - 2006 r.
 • III miejsce na II Festiwalu Chórów Diecezji Tarnowskiej - Tarnów 2006 r.
 • GRAND PRIX i nagroda za najlepiej wykonany utwór pasyjny na IV Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Pokutnej i Pasyjnej Metropolii Górnośląskiej - Żory 2007 r.
 • III miejsce na I Ogólnopolskim Festiwalu Chórów "Sacra Ecclesiae Cantio" - Tarnów 2008 r.
 • "Srebrne pasmo" na V Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek - Chełmno 2010 r.

Z okazji jubileuszu pięciolecia istnienia w 2003 roku, chór wydał swoją pierwszą płytę z muzyką chóralną pt. "ADOREMUS DOMINUM". Natomiast w 2008 roku z racji jubileuszu 10-lecia działalności chór wydał swoją pierwszą płytę z kolędami pt. "Pokłon Jezuskowi".
Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM koncertował wspólnie ze znakomitymi orkiestrami m.in. z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej z Krakowa, z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej z Nowego Sącza.
Poprzez swoje konkursy, wyjazdy, festiwale i przeglądy chór "CANTICUM IUBILAEUM" prężnie się rozwija, doskonaląc swoje umiejętności, a ponadto promuje całą limanowszczyznę. Decyzją Sądu Okręgowego w Nowym Sączu , Chór Mieszany "CANTICUM IUBILAEUM" z Limanowej, został wpisany do Rejestru Stowarzyszeń pod numerem 771. Zespół jest członkiem Federacji CAECILIANUM.

Źródło: strona internetowa chóru.

bank na dole
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab