Wtorek, 26 października 2021r. · Imieniny: Lucjana, Ewarysta
carshop
almedica

. "Miodowy" Sylwester na Lubogoszczu (FOTO)

Net-Factory - 18.05.2020
03 stycznia, 15:48    autor: jbudacz   wyświetlenia: 9717

W niezapomnianej scenerii choć bez śniegu na szczycie Lubogoszcza (968 m n.p.m.) w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” Nowy Rok powitało ponad 400 turystów z całej Polski i z zagranicy.

Turyści musieli się trochę natrudzić aby po dwugodzinnym marszu dotrzeć na Lubogoszcz szlakiem zielonym z Parku Miejskiego w Mszanie Dolnej. Na szczycie organizator Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej przygotował dla turystów bogaty program. Mszę Św. polową o godzinie 23.00 w starym roku odprawił ks. Tomasz Stec z Parafii Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Nowy Rok powitano przy 12 gongach dzwonu i  hejnale z Wieży Mariackiej, a okolicznościowe życzenia złożył wędrowcom Prezes  Koła Pszczelarzy w Mszanie Dolnej Czesław Szynalik.

W górę strzeliły korki od szampanów i zaczęła się wesoła zabawa przy ognisku.   Mszańscy pszczelarze zadbali o turystów serwując kiełbasę z grilla i gorącą herbatę, które w lesie smakowały wyjątkowo. Wszystkim dopisywał humor oraz dobra kondycja. Niektórzy uczestnicy chcąc powitać Nowy Rok na Lubogoszczy przemierzyli setki kilometrów. Z najdalszego zakątka Polski przybył Mateusz Kasprowicz z Hrud k/ Białej Podlaskiej, a najdalszego zakątka Europy przybył Gordon Fraser z rodziną ze Szkocji.   

Najstarszym uczestnikiem sylwestrowej wyprawy okazał się 87-letni Julian Kasprzyk z Mszany Dolnej, a najmłodszym 7 letnia Alicja Frazer ze Szkocji. Najmilszymi turystkami zostało „trio”  z Lublina i Radomia Beata Słowikowska, Agnieszka Terlecka i Kamila Mazur- Strzępka, a także Ewa Klich z Zawiercia.

Najmilszym uczestnikiem Sylwestra na Lubogoszczy wybrano Piotra Borkowskiego z Nowego Sącza. Najlepszymi tancerzami wybrano Agnieszkę Jasek i Marka Wydrę z Kasinki Małej. Specjalne wyróżnienia otrzymały Bożena Fojcik – Przewodnik beskidzki z Rybnika oraz Aleksandra Kilar z Rymanowa.

"Sylwester" sprawnie prowadził Stanisław Przybylski, a oprawę muzyczną zapewnił Michał Wyroba- dj Misiek. O turystów zadbali mszańscy pszczelarze Andrzej Cyrwus, Piotr i Ewa Wyroba, Stanisław Cyrwus, Franciszek Węglarz. Zadowoleni i uśmiechnięci uczestnicy  sylwestrowej wyprawy na Lubogoszcz  ok. godzinie 5.00 już w 2013 roku dotarli  do   już uśpionej Mszany Dolnej.

Sylwestrem na Lubogoszczy zainaugurowano bardzo udanie czwartą edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2013 organizowanej przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego. W 2013 roku na turystów czeka bogaty i ciekawy program.  

almedica
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab