Wtorek, 26 października 2021r. · Imieniny: Lucjana, Ewarysta
carshop
almedica

. Przepiękna panorama "chłodnego" Ciecienia

Net-Factory - 18.05.2020
02 lipca, 17:58    autor: jbudacz   wyświetlenia: 11164

Ciecień przywitał wszystkich chłodnym wiatrem. Jednak z jej szczytu mimo nie najlepszej pogody można było podziwiać rozległą panoramę, o której jednym tchem opowiadał Wójt Wiśniowej – Wiesław Stalmach.

We mszy świętej na Ciecieniu uczestniczyło około 400 osób. Odprawił ją ks. Wacław Bednarz proboszcz parafii p.w. Św. Marcina w Wiśniowej.

Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta z Lipnika, która w tym roku świętuje 10-ty jubileusz.

Po mszy świętej turyści złazu na Ciecienu  mogli zobaczyć pokazową akcję ratownictwa górskiego, którą przygotowała obchodząca 100-lecie istnienia jednostka OSP w Wiśniowej.

Później odbyły się konkursy, które są nieodzowną częścią każdego spotkania na szczytach Beskidu.

Najmłodszą uczestniczką niedzielnej wyprawy był 10-misieczna Alicja Tromiczak z Łętowego. Organizatorzy wyróżnili także trzynastomiesięczną Anię Ostapczuk z Nowego Targu. Najstarszym turystą był Edward Zacharski z Krakowa

Halina Gudowska z synem Filipem na Ciecień przyjechali z Warszawy. W kategorii uczestnika z najdalszego zakątka świata zwyciężyła Nicole Gross z Wiednia.

Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i gminie Wiśniowa zdominował Kamil Sarota z  Krakowa. Najmilszą turystką wybrano panią Władysławę Knapik, przedstawicielkę KGW z Glichowa. Zwyciężczynię w sposób szczególny uhonorowali strażacy ochotnicy z Wiśniowej. Najmilszym uczestnikiem akcji został Mateusz Kus z Wiśniowej.                  

W sobotę 6 lipca uczestnicy akcji spotkają się Jasieniu. Dzień później w niedzielę będą się wspinać na Modyń.

Fot: Adam Chrustek

almedica
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab