Wtorek, 26 października 2021r. · Imieniny: Lucjana, Ewarysta
alior do 7 listopada
almedica

. Tydzień Kultury Beskidu Wyspowego rozpoczęty

Net-Factory - 18.05.2020
22 lipca, 10:19    autor: jbudacz   wyświetlenia: 5210

W sobotę w Łącku został zainaugurowany Tydzień Kultury Beskidu Wyspowego. W niedzielę w Tenczynie odbyła się parada orkiestr dętych. Impreza potrwa do niedzieli i zakończy się w Sadku (gm Jodłownik)

Celem Tygodnia jest prezentacja bogatej kultury, tradycji, zwyczajów, regionalnych smaków, twórczości ludowej górali Białych, Zagórzan, Lachów, Kliszczaków, górali Szczyrzyckich i Łąckich.

Przez dziewięć lipcowych dni w dziewięciu miejscowościach zaprezentuje się ponad 50 zespołów regionalnych, orkiestr, kapel, zespołów muzycznych z regionu Beskidu Wyspowego i gmin partnerskich (Ukraina, Niemcy, Słowacja).

Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały degustacje i kiermasze ze znakomitymi potrawami i wypiekami regionalnymi, a twórcy ludowi wystawy rękodzieła artystycznego i pokazy mody regionalnej.


Dzieci i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w licznych konkursach i warsztatach plastycznych, lalkarskich, koronkarstwa oraz sportowych.

W poniedziałek 22 lipca w Czasławiu zaprezentują się Gmina Raciechowice i Gmina Wiśniowa. We wtorek 23 lipca do Limanowej zaprasza Miasto Limanowa, a w środę 24 lipca Gmina Kamienica do Szczawy.

W czwartek 25 lipca warto odwiedzić Słopnice, w piątek 24 lipca wybrać się pod Łopień do Tymbarku, a w sobotę do Parku Małachowskich w Dobrej.

Na zakończenie Tygodnia Gmina Jodłownik zaprasza na Kostrzę, a następnie do Sadku na prezentację dorobku kulturalnego w niedzielę 28 lipca 2013 roku.

Organizatorem tej akcji jest Forum Gmin Beskidu Wyspowego.

Więcej szczegółów na stronie www.odkryjbeskidwyspowy.pl

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab