wojkop - darmowa
Piątek, 19 kwietnia 2019r. · Imieniny: Adolfa, Tymona
celmet

Mszana Dolna. W najbliższą niedzielę parafia zaprasza na świąteczny kiermasz

net-factory - 30.01
09 grudnia, 11:23
Autor: jbudacz

W najbliższą niedzielę 13 grudnia przy kościele parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej odbędzie się kiermasz świąteczny. Pomysłodawcami oraz organizatorami kiermaszu są liderzy Światowych Dni Młodzieży z parafii św. Michała, na czele z księdzem proboszczem Jerzym Raźnym oraz księdzem Tomaszem Stecem.

Ręcznie robione bombki, stroiki, kartki świąteczne oraz pachnące pierniki to tylko niektóre z małych arcydzieł, jakie będzie można podziwiać i zakupić na parafialnym kiermaszu. Swoje prace zaprezentują m.in. miejscowi artyści, lokalne stowarzyszenia, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej "Remedium" z Tymbarku oraz mszańskie dzieci i młodzież. Kiermasz będzie miał zarówno charakter regionalny jak i religijny. Na stoisku zorganizowanym przez liderów i wolontariuszy sprzedawane będą gadżety promujące Światowe Dni Młodzieży.

Natomiast w specjalnie przygotowany na tą okazję „Kramiku Miłosierdzia” będzie można nabyć m.in. książki, obrazki i kalendarze poświęcone tematyce Miłosierdzia Bożego. Dla parafian i gości, którzy odwiedzą kiermasz zorganizowany zostanie smaczny poczęstunek - pachnąca goździkami i pomarańczą herbata, aromatyczna kawa oraz ciasta i ciasteczka przygotowane przez Panie z grupy regionalnej "Słomczanki". Kiermasz potrwa od godziny 8.00 do 19.00. 

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w wieczornym nabożeństwie "Misterium Eucharystii" oraz świątecznym kiermaszu.Uroczystym zwieńczeniem parafialnego świętowania będzie "Misterium Eucharystii" - niezwykłe nabożeństwo zrealizowane na podstawie wizji Cataliny Rivas, na które o godz. 20.00 do Kościoła Św. Michała Archanioła zaprasza jego reżyser ksiądz Rafał Piórkowski. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w wieczornym nabożeństwie oraz świątecznym kiermaszu.

Źródło:mszana-dolna.eu

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
kwiaty- wygrana w licytacji od 16.03 do 1.04
DWGSM