Wtorek, 26 października 2021r. · Imieniny: Lucjana, Ewarysta
alior do 7 listopada
almedica

. Samorządy wybudują wieżę widokową na górze Lubogoszcz

Net-Factory - 18.05.2020
22 marca, 11:59    autor: jbudacz   wyświetlenia: 6167

Samorządy Miasta i Gminy Mszana Dolna oraz Niedźwiedzia wstępnie porozumiały się ws. wybudowania na górze Lubogoszcz wieży widokowej. Z kolei na Potaczkowej miałby powstać punkt widokowy.

O wspólnym pomyśle wybudowania wieży widokowej poinformował Józef Kowalczyk, Burmistrz Mszany Dolnej. W miniony poniedziałek odbyła się sesja Rady Miasta Mszana Dolna.

- Robiliśmy juz wstępne rozeznanie tego pomysłu. Miałem okazję być w minionym tygodniu na górze Lubogoszcz z ludźmi i fachowcami, którzy znają się na tego typu inwestycja - tłumaczy włodarz mszańskiego samorządu.

Znany z zamiłowania do górskich wędrówek Józef Kowalczyk nie obawia się, że turyści masowo będą odwiedzać  górę i dzięki tej wieży ją zadeptają.

- Samorząd Ochotnicy takich wież wybuduje kilka. U nas też powinna powstać taka wieża, bo tych atrakcji dla turystów nie mamy za dużo. Krajobrazy ze szczytu są bardzo ładne. Ktoś, kto chodzi po górach wie o czym mówię.

Na razie nie wiadomo w którym dokładnie miejscu miałaby ta wieża być umiejscowiona. Koncepcji jest kilka, a zagórzańskie samorządy chcą wspólnie z Lokalną Grupą Działania "Piękna Ziemia Gorczańska" inwestycję sfinalizować jak to będzie możliwie najszybciej. Koszt wybudowania wieży zależy nie tylko od jej wysokości, ale od użytego budulca i transportu materiału na szczyt góry Lubogoszcz.

Ze środków LGD samorządy chciałyby wybudować również punkt widokowy na górze Potaczkowa, gdzie obecnie znajduję się metalowy krzyż, który został wzniesiony w 2000 roku. Do wykorzystania na te inwestycje zagórzańskie samorządy maja 600 tys. złotych. Pieniądze pochodzą ze środków stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Piękna Ziemia Gorczańska".

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab