Wtorek, 26 marca 2019r. · Imieniny: Teodora, Emanuela
kwiaty- wygrana w licytacji od 16.03 do 1.04

Na stacji PKP w Kasinie Wielkiej zainaugurują odkrywanie Małopolskich Szlaków Turystyki Kolejowej

net-factory - 30.01
10 kwietnia, 12:06
Autor: jbudacz

W najbliższy piątek (13 kwietnia) Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, Województwo Małopolskie i PKP Cargo zapraszają na inaugurację przejazdów pociągów historycznych w ramach Małopolskich Szlaków Turystyki Kolejowej. Na najwyżej położonej w Polsce stacji kolejowej w Kasinie Wielkiej odbędzie się z tej okazji briefing prasowy.

Pociąg retro rusza na małopolskie tory! Dzięki współpracy kolejarzy, miłośników kolei oraz Województwa Małopolskiego cieszący się dużą popularnością zabytkowy tabor kolejowy pojawi się na najciekawszych trasach kolejowych województwa - Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych Małopolski poprzez organizację przejazdów historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z programem dodatkowych atrakcji -  Łukasz Wideł, wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, organizator przejazdów, otrzymało na ten cel dotację w ramach konkursu Województwa Małopolskiego "Małopolska Gościnna” . Przez cały rok 2018 odbędzie się ponad 40 przejazdów historycznych składów z początków XX wieku.

Inauguracja sezonu odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 11:15 na najwyżej położonej w Polsce stacji kolejowej Kasina Wielka.  Zaplanowano pokaz grupy rekonstrukcyjnej, degustację dań kuchni regionalnej oraz przejażdżkę kolejką krzesełkową na popularny latem i zimą szczyt Beskidu Wyspowego – Śnieżnicę. Pierwszy ogólnodostępny kurs już następnego dnia – 14 kwietnia pociąg retro ruszy z Chabówki przez Suchą Beskidzką do Żywca i Węgierskiej Górki.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej: www.kolejegalicyjskie.pl

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Dodaj reklamę na TV28
DWGSM