wojkop - darmowa
Piątek, 19 kwietnia 2019r. · Imieniny: Adolfa, Tymona
celmet

Abp Marek Jędraszewski odprawi mszę na Śnieżnicy i poświęci pomnik Jana Pawła II

net-factory - 30.01
10 czerwca, 18:42
Autor: jbudacz

15 czerwca abp Marek Jędraszewski odprawi mszę na Śnieżnicy i poświęci pomnik Jana Pawła II. Będzie to też również okazja, aby uczcić 15-lecie szlaku papieskiego w Beskidzie Wyspowym oraz uczcić 65-lecie rozpoczęcia wielkiej turystyki górskiej przez ks. Karola Wojtyłę (1953 – 2018).

Msza święta odbędzie się 15 czerwca o godzinie 16.30.

(...)Rok ten, to rok wielkiej turystyki górskiej księdza Karola Wojtyły. Będąc wtedy na urlopie naukowym  poświęcał także wiele czasu na pracę duszpasterską, a w niej  zauważył pilną potrzebę towarzyszenia (młodym) ludziom również podczas ich odpoczynku. Tak powstawało i rozwijało się „duszpasterstwo turystyczne”, którego przykładem i wielkim zwolennikiem był - w tej samej osobie - biskup, kardynał, a wreszcie papież Wojtyła.

Wtedy, 65 lat temu, ks. Wojtyła przeszedł z młodymi ludźmi, w dwu wielkich wyprawach, całe Beskidy wschodnie: od Babiej Góry po Ustrzyki w Bieszczadach. Osobną, dwudniową wycieczką, była wędrówka Beskidem Wyspowym z Rabki na Ćwilin, podczas której 22 czerwca (1953 r.) było przejście przez Śnieżnicę. We wrześniu zaś miała miejsce krótka wycieczka na Turbacz, z noclegiem w szałasie, przed którym ks. Wojtyła odprawił dla uczestników Mszę św. Miejsce to upamiętnia dziś szałasowy ołtarz na polanie Turbacz.

W roku 2003, gdy było 50-lecie tych wycieczek, został wyznaczony i uroczyście poświęcony (w Rabce) szlak papieski w Beskidzie WyspowymSą na nim liczne pamiątki obecności św. Jana Pawła II - czytamy na stronie ośrodka rekolekcyjnego na Śnieżnicy.

Fot. Joanna Adamik, Archidiecezja Krakowska

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
kwiaty- wygrana w licytacji od 16.03 do 1.04
DWGSM