wojkop - darmowa
środa, 24 kwietnia 2019r. · Imieniny: Grzegorza, Aleksandra
celmet

Świdnik. Kobiecy turniej piłkarski pod dyktando Wandy Kraków

net-factory - 30.01
03 lipca, 07:37
Autor: jbudacz

Dobiegła końca pierwsza edycja turnieju piłki nożnej Traktor 4x4 Cup, zorganizowana 30 czerwca na stadionie w Świdniku (gmina Łukowica) przez Zarząd LKS Uran Łukowica przy wsparciu finansowym firmy Traktor 4x4.

Poziom sportowy turnieju piłkarskiego był bardzo zróżnicowany. Były drużyny, które jeszcze nie miały okazji rozegrać żadnego spotkania ligowego z uwagi na nowopowstałe sekcje kobiece (Uran Łukowica, Gorce Kamienica, Samtel Zbydniów, Lubomir Wiśniowa), były też drużyny grające na co dzień na poziomie II, III i IV ligi (Szaflary, Sanovia Lesko, Staszkówka Jelna, Piast Łapanów, Tuchovia Tuchów, Dąb Zabierzów Bocheński, Szreniawa Nowy Wiśnicz, Wisła Brzeźnica, Bronowianka Kraków, Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, Grodziszczanka Grodzisko Dolne), nie zabrakło również przedstawiciela z I ligi – Wanda Kraków, gdzie przygoda z piłką jest jak najbardziej profesjonalna, jest to bowiem 2. szczebel rozgrywkowy w kraju.

W fazie eliminacyjnej bezkonkurencyjna była wspomniana wyżej drużyna Wandy Kraków, która z kompletem zwycięstw zajęła 1. miejsce w grupie A. Równie dobrze radziła sobie II ligowa Staszkówka Jelna – 15 punktów w 5 spotkaniach z bilansem 15:1 mówi sam za siebie. Wyróżnić należy też zespoły Wisły Brzeźnica i Bronowianki Kraków – nie doznały bowiem smaku porażki w rozgrywkach grupowych!

Zakończenie fazy eliminacyjnej oznaczało półmetek rozgrywek. Tuż po obiedzie powstały rozgrywki Ligi Mistrzów (awans 1 i 2 miejsca z grup A, B, C), Liga Europy (awans 3 i 4 miejsca z grup A, B, C), oraz Ekstraklasa (awans z 5 i 6 miejsca z grup A, B, C), gdzie rywalizacja odbyła się ponownie systemem "każdy z każdym", tym razem 1x 15 minut.

W przerwie obiadowej przeprowadzono też konkurs rzutów karnych dla 6 zawodniczek z klubów grających w Ekstraklasie. Najskuteczniejsza była zawodniczka Gorców Kamienica – Aleksandra Faron!

W fazie finałowej wzrok kierowany był przede wszystkim na boiska elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów. Nic w tym dziwnego, bowiem właśnie tam toczyła się walka o czołowe lokaty. Wszystko rozstrzygnęło się na 2. kolejki przed zakończeniem turnieju – niepokonane dotąd drużyny Wandy Kraków i Staszkówki Jelnej zmierzyły się w bezpośrednim spotkaniu. Mecz dostarczył wielu emocji i ostatecznie zakończył się rezultatem 2:1 na korzyść drużyny ze stolicy małopolski, co w dużym stopniu zadecydowało o końcowym sukcesie! Trzecie miejsce na podium wywalczyły dziewczęta podkarpackiego Samtela Zbydniów, co jest dużą niespodzianką – tak jak wcześniej wspomniano ta drużyna nie uczestniczyła jeszcze w żadnych oficjalnych rozgrywkach piłkarstwa kobiecego!

 

Klasyfikacja końcowa:

1. Wanda Kraków

2. Staszkówka Jelna A

3. Samtel Zbydniów

4. Bronowianka Kraków

5. Wisła Brzeźnica

6. Piast Łapanów

7. Dąb Zabierzów Bocheński

8. Tuchovia Tuchów

9. Staszkówka Jelna B

10. Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska

11. Grodziszczanka Grodzisko Dolne

12. Szaflary

13. Szreniawa Nowy Wiśnicz

14. Sanovia Lesko

15. Uran Łukowica A

16. Lubomir Wiśniowa

17. Uran Łukowica B

18. Gorce Kamienica

 

W trakcie turnieju odbywały się dwa konkursy. Pierwszy z nich polegał na rzucie w dal przedziurawioną piłką. Zwycięstwo rzutem na odległość 26, 5 m zapewniła sobie Emilia Smoleń (Staszkówka Jelna)! W konkursie żonglerki imponujący wynik uzyskała Klaudia Samołyk (Samtel Zbydniów) podbijając piłkę aż 1028 razy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom za udział, a także wolontariuszom z klubu Uran Łukowica, dzięki którym mamy satysfakcję sukcesu organizacyjnego oraz druhom z OSP Świdnik za nieocenioną pomoc – podsumował prezes Uranu Łukowica – Bogdan Łuczkowski.

Liczę na to, że piłka nożna kobiet stanie się jeszcze bardziej popularna w regonie, a turniej Traktor 4x4 Cup zostanie na stałe wpisany do kalendarza piłkarstwa kobiecego – dodał sponsor turnieju, właściciel firmy Traktor 4x4 – Mirosław Morzywołek.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z grupy dziewcząt trenujących w naszym klubie. Liczba dwudziestu pięciu regularnie trenujących zawodniczek jest sama w sobie bodźcem do stworzenia im możliwości grania. Stąd całe to wydarzenie, a także zgłoszenie do IV ligi kobiet w sezonie 2018/2019. Liczę na to, że współpraca dziewcząt z trenerem Dawidem Hejmejem będzie w kolejnych miesiącach równie owocna, co z pewnością przełoży się na wyniki sportowe – zakończył Mariusz Tokarczyk, koordynator turnieju, sekretarz klubu Uran Łukowica. 

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
kwiaty- wygrana w licytacji od 16.03 do 1.04
DWGSM