wojkop - darmowa
Czwartek, 18 kwietnia 2019r. · Imieniny: Bogusławy, Bogumiły
paweł

Dawid Matras drugi w finale ogólnopolskiego konkursu Geniusz IT

net-factory - 30.01
02 grudnia, 09:43
Autor: jbudacz

Dawid Matras z klasy trzeciej technikum informatycznego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej zdobył drugie miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu Geniusz IT organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

 Do rywalizacji przystąpiło 80 uczestników z całej polski. Do półfinału, który odbył się 13 października br. zakwalifikowało sie 20 z nich. Do finału, który odbywał się w dniach 21-23 października komisja konkursowa wytypowała 6 pasjonatów nowych technologii, nadając im tytuł Geniusza IT. Trwający trzy dni finał polegał na zaprezentowaniu swoich umiejętności w czasie 15 minutowego, widowiskowego wystąpienia. Finałowe widowisko o nazwie Potęga Informatyki, to technologiczny event realizowany w oprawie świateł, laserów, muzyki oraz filmów i animacji.
W widowisku uczestniczy kilkuset osobowa widownia oraz komisja konkursowa, w każdym z trzech dni inna. Finaliści konkursu prezentują możliwości nowoczesnych narzędzi informatycznych oraz innowacyjne urządzenia i gadżety z branży IT. Dawid Matras w efektowny sposób zaprezentował urządzenie swojej konstrukcji o nazwie BeQuick, które służy otwieraniu bram automatycznych przy użyciu telefonu komórkowego. Komisja konkursowa doceniła kompletność rozwiązania prezentowanego przez Dawida, które zdaniem  jury jest „gotowe do wdrożenia”. W widowisku Potęga Informatyki nie zabrakło uczniów z ZSTiO do którego Dawid na co dzień uczęszcza. Wszyscy dopingowali Dawida, który fantastycznie zaprezentował sie na tle swoich konkurentów.

 

Dawidowi gratulujemy sukcesu oraz atrakcyjnych nagród i życzymy, aby wykorzystał  nowe doświadczenia  do dalszego rozwoju.

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
kwiaty- wygrana w licytacji od 16.03 do 1.04
DWGSM