wojkop - darmowa
Piątek, 19 kwietnia 2019r. · Imieniny: Adolfa, Tymona
celmet

Łetowe.Międzypokoleniowa Msza przy żłóbku kończąca kolędowy okres

net-factory - 30.01
11 lutego, 15:24
Autor: wiktoriaw

Przed zakończeniem okresu kolędowego mieszkańcy wsi Łętowe mieli okazje uczestniczyć w szczególnej Mszy św. związanej z adoracją przy żłóbku.

Msze tą urozmaicili zaproszeni goście m.in. najmłodsi łętowianie- dzieci z "Bajkowego przedszkola",którzy swoim występem rozpoczęli uroczystość w kościele parafialnym. Później kolędowali dorośli oraz młodzież wraz z zespołem regionalnym "Mali Łętowianie". Na samym końcu zaprezentowały się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które zaprezentowały scenkę "Tradycyjna wieczerza wigilijna". Wszelki starania Pań miały na celu przybliżenie dawnych zwyczaji i obrzędów jakie panowały w Wigilię w domach Łętowego. Wszyscy mieli okazję zobaczyć stroje, naczynia i sprzęt gospodarstwa domowego.

Na zwieńczenie tego dnia wszyscy uczestnicy mieli możliwość spotkania się przy poczęstunku przygotowanym przez miejscowe gospodynie,który odbył sie w OSP.Kolędowaniu nie było końca , można było poczuć rodzinną atmosferę.

Świąteczny poczęstunek przygotowano przy współudziale środków z Funduszu Sołeckiego wsi Łętowe na rok 2019 przeznaczony na promocję.

 

Źródło: Gmina Mszana

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
kwiaty- wygrana w licytacji od 16.03 do 1.04
DWGSM