Piątek, 10 lipca 2020r. · Imieniny: Filipa, Amelii
styczen mieszkania 28.05-28.06
Augustyn

. Mszana Dolna. Warsztaty z ekspertem sztuki kulinarnej Krzysztofem Gawlikiem

Net-Factory - 18.05.2020
28 kwietnia, 10:26    autor: pgrab   wyświetlenia: 10537

Krzysztof Gawlik, światowej sławy kucharz i ekspert kulinarny gościł w Mszanie Dolnej. Okazją były warsztaty, które zostały zorganizowane dla lokalnych kucharzy i restauratorów.

Od 8 do 9 kwietnia w restauracji Foksal w Mszanie Dolnej odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane w ramach projektu "Przez edukację do integracji". Wnioskodawcą jest stowarzyszenie gospodarstw eko i agroturystycznych GAZDA z gminy Niedźwiedź, które złożyło wniosek o dofinansowanie za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska i otrzymało 50 tys. zł na jego realizację.

Celem projektu jest integracja branży turystycznej i gastronomicznej na obszarze stowarzyszenia LGD. Warsztaty kulinarne przeznaczone były dla restauratorów i osób z branży gastronomicznej z obszaru na którym działa LGD. W ramach projektu planowane są także inne warsztaty  m.in. z budowania oferty turystycznej połączone z wyjazdami studyjnymi do zagrody edukacyjnej i Krynicy Zdrój. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i aktywność. 

Krzysztof Gawlik, to znakomity, doświadczony kucharz. Uzyskał tytuł Executive Chef na New York University of Technology. W swojej wędrówce kulinarnej poznał wiele rodzajów kuchni świata. Pracował m.in.: we włoskiej restauracji „Rottiseria” w Baassano Del Grappaw kuchni żydowskiej pracując w restauracji „Arche Noach” w Wiedniubył Szefem Kuchni i menedżerem w restauracjach: „Bożena B&B” w Nowym Jorku w „Antipasti i Fandango” w Arizonie, „The Boardwallk” w Lake George.

Zadanie to zostało sfinansowane w ramach poddzialania 19.2 Wsparcie na wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2014-2020.


Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab