miszkania
środa, 21 sierpnia 2019r. · Imieniny: Joanny, Franciszki
Łazarczyk 11.05

III Konwent Starostów Województwa Małopolskiego

Net-Factory 19.07.2019
16 maja, 10:58
Autor: pgrab

Wczoraj 14 maja w Starostwie Powiatowym w Krakowie odbył się III Konwent Starostów Województwa Małopolskiego, w którym brali udział Starostowie oraz Prezydenci Miast na Prawach Powiatu z terenu małopolski. Powiat Limanowski reprezentował Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Po przywitaniu wszystkich starostów przez gospodarza miejsca i przewodniczącego Konwentu starostę krakowskiego Wojciecha Pałkę, przewodniczący Kolegium Forum e-Geodezja Andrzej Pajor przedstawił aktualną informację i problemy związane z prowadzeniem projektów dotyczących e-geodezji w informacji przestrzennej.

Następnie Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Jarosław Foremny zaprosił starostów do współpracy we wspólnej dbałości o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców małopolski. Nawiązał on również do jubileuszu 100-lecia działalności służb sanitarno-epidemiologicznych w Polsce.

W kolejnym punkcie dyrektor Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Krakowie, Leszek Wojciech Basta omówił najważniejsze zmiany w znowelizowanej ustawie prawo geodezyjne i kartograficzne. Później wiceprzewodniczący Konwentu, starosta myślenicki Józef Tomal omówił sytuację kadrową i finansową pielęgniarek w Domach Pomocy Społecznej.

W ostatnim punkcie spotkania omówiono sprawy bieżące dotyczące m. in. służby zdrowia, remontów dróg z Funduszu Dróg Samorządowych, odznaczenia Bene Meritus Powiatom oraz organizacji kolejnego posiedzenia Konwentu.

inf. Powiat Limanowski 

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab
DWGSM