reklama tygodnik sadecki
Poniedziałek, 16 września 2019r. · Imieniny: Edyty, Kornela
Łazarczyk 11.05

Region. Wypadek w Rdzawce

Net-Factory 19.07.2019
20 maja, 15:04
Autor: pgrab

Dzisiaj około godziny 11:00 na drodze krajowej 47 (zakopianka) w miejscowości Rdzawka doszło do wypadku z udziałem 4 pojazdów.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem poruszający się w kierunku Krakowa wyprzedzając autobus zjechał na przeciwny pas ruchu - jadąc wprost pod nadjeżdżającą z przeciwnego kierunku mazdę.

Kierujący mazdy chcąc uniknąć zderzenia zjechał na pobocze. Jednak doszło do bocznego zderzenia z mazdą, a następnie kierowca opla uderzył czołowo w poruszającego się za mazdą fiata ducato, który z kolei zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył jadący z naprzeciwka w autobus. W wypadku brały udział 32 osoby (większość to pasażerowie autobusu). Kierowca fiata poniósł śmierć na miejscu. 10 osób trafiło do szpitala, pozostałe zostały zaopatrzone na miejscu przez załogi karetek pogotowia.

W akcji biorą udział policjanci, strażacy oraz dwa śmigłowce (pogotowia ratunkowego i wojska). Policjanci prowadzą oględziny miejsca zdarzenia i kierują ruchem  - wyznaczono objazdy dla samochodów osobowych przez m. Sieniawa, natomiast dla samochodów ciężarowych przez Jabłonkę.

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab
DWGSM