Piątek, 10 lipca 2020r. · Imieniny: Filipa, Amelii
styczen mieszkania 28.05-28.06
Augustyn

. Kamienica. Czteroosobowa delegacja z wizytą w partnerskiej gminie

Net-Factory - 18.05.2020
21 czerwca, 11:20    autor: wiktoriaw   wyświetlenia: 7576

Czteroosobowa delegacja z gminy Kamienica, udała się z wizytą do partnerskiej, niemieckiej gminy Wutha- Farnroda. Zaproszenie do Niemiec w głównej mierze związane było z pierwszą sesją nowo wybranego samorządu u zachodnich sąsiadów.

Wizyta w gminie Wutha- Farnroda, miała miejsce od 12 do 15 czerwca 2019r. Wójt przedłożył na ręce burmistrza gminy Torstena Giesa, list gratulacyjny, zawierający życzenia satysfakcji i sukcesów dla nowego samorządu wraz z intencją dalszego rozwoju dobrych relacji między gminami.

Spotkanie miało również charakter oświatowy, było okazją do spotkania z przedstawicielami Regelschule Wutha- Farnroda, na czele z dyrektorem Heike Heilwagen. Gminę Kamienica, reprezentowała zaangażowana Renata Janik- nauczyciel języka niemieckiego. Podczas wizyty, odbyło się podsumowanie wymiany młodzieży, która miała miejsce w Młodzieżowym Centrum Kształceniowym Unterfrnken w Wurzburgu oraz wstępnego omówienia zaplanowanego na 24-29 maja 2020r. spotkaniu młodzieży w Domu Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku. 

Źródło: Gmina Kamienica

Dodaj reklamę na TV28
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab