miszkania
Piątek, 22 listopada 2019r. · Imieniny: Marka, Cecylii
Łazarczyk 11.05

Mszana Dolna/ Gródek nad Dunajcem. Kolejna wystawa prac Michała Liszki

CARLINE Transport Samochodowy
25 września, 19:25    autor: mantosz   wyświetlenia: 1466

Do 25 października w Hotelu Heron Live nad Jeziorem Rożnowskim można oglądać obrazy z cyklu "Powidoki". Wernisaż wystawy mszańskiego artysty odbył się 22 września.

 - Moje obrazy nazwałem „Powidokami” dlatego, że są to właśnie takie zbiory emocji. Podążając przez życie, spotykamy wiele osób, uczestniczymy w wielu sytuacjach, widzimy niezliczone obrazy i czujemy wiele bodźców. To wszystko wpływa na nasze emocje. Czasem dobre, czasem pełne bólu i łez, a czasem po prostu wesołe. Malując, myślę przede wszystkim o uczuciach, wspomnieniach, energii otaczającego mnie świata i sytuacjach, które przeżyłem. Dodając do tego nutę działania natury w postaci deszczu, wiatru lub ostrego słońca, tworzę właśnie moje „Powidoki”. W efekcie końcowym same stają się czasem bardzo energetyczne i emanujące nastrojami. Stają się już bodźcem... koło się zamyka, a one same nie dają odpowiedzi, mogą być emocjami i wspomnieniami każdego, kto odnajdzie w nich dla siebie odpowiedni  nastrój, kolor, dynamikę i energię. Mam nadzieję, że dla wszystkich zawsze będzie więcej tej pozytywnej – mówi artysta.

Michał Liszka ukończył z wyróżnieniem Akademię Jana Długosza w Częstochowie na Wydziale Malarskim. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace prezentowane były w muzeach i galeriach m.in. w Polsce, USA, Rumunii, Francji, Niemczech, Austrii, na Węgrzech oraz krajach skandynawskich. Zorganizował lub współorganizował kilkaset wystaw i wydarzeń artystycznych w kraju i za granicą. Jest kuratorem trzech galerii sztuki, edukatorem, wykładowcą warsztatów artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, twórcą autorskich zajęć FREE ART.

fot. Aneta Wójcik

Dodaj reklamę na TV28
Galeria
Komentarze
Proponowane artykuły
pgrab
DWGSM